Halloumi sůl 250g -1000g

125,00 Kč
S DPH

Je polotvrdý sýr vyráběný převážně na Kypru. Bývá dochucen mátovými lístky. Barvou a konzistencí připomíná mozzarellu nebo jadel.

Balení
Počet

  • Vracejte naše sklenice a my Vám za každou dáme 10,-Kč.  Vracejte naše sklenice a my Vám za každou dáme 10,-Kč.
  • Osobní vyzvednutí - pravidelný rozvoz - expresní zásilka v termoboxu do 14 hodin Osobní vyzvednutí - pravidelný rozvoz - expresní zásilka v termoboxu do 14 hodin
  • Potřebujete se zeptat? Zavolejte 773496364 Potřebujete se zeptat? Zavolejte 773496364

Je polotvrdý sýr vyráběný převážně na Kypru. Bývá dochucen mátovými lístky. Barvou a konzistencí připomíná mozzarellu nebo jadel. Má lehce slanou chuť, prodává se v půlkulatých bochnících o váze +-250 gramů. Konzumuje se jako letní přesnídávka s melounem. Protože se při zahřívání neroztéká, používá se rovněž k tepelné úpravě: typickým receptem je saganaki, kdy se sýr opeče na olivovém oleji a dochutí citronovoušťávou a mletým bílým pepřem.

Příprava dle chuti a libosti

Nejoblíbenější přípravou sýru je jeho grilování. Je to jednoduše pro jeho strukturu, díky které se sýr na povrchu neroztéká. Grilovaný sýr je skvělý s grilovanými cherry rajčátky a vodním melounem a zakapán bazalkovým či mátovým olejem. Zkuste také kostky sýru využít na špíz, stačí přidat nakrájenou cibuli, cuketu a rajčata a skvělý vegetariánský pokrm je na světě. Další způsob, jak halloumi tepelně zpracovat, je usmažit jej na pánvi. Sýr rozkrojte na dvě kostky, na malé pánvi zahřejte olivový olej a počkejte, než sýr získá zlatavou barvu (smažte 2–3 minuty z každé strany). Servírujte jej ideálně na zeleninovém salátu. „Pokud si přípravu sýru chcete co nejvíce usnadnit, stačí sýr použít do salátů či jako náplň do sendviče či bagety, kdy stačí přidat pouze oblíbenou zeleninu. Halloumi se dá také strouhat a použít na pizzu nebo jako náplň do raviol“.

Průměrné výživové údaje ve 100 g : Energie 1350 kJ/ 325 kcal, tuky 25g, z toho nasycené mastné kyseliny 17g, sacharidy 2g, z toho cukry 1g, bílkoviny 23g, sůl 3g

Halloumi sůl