Low Carb - příběh naší rodiny

Neměli jsem v plánu nic pěstovat, chovat a úspěšně se nám to dlouho dařilo. Jenže jednoho dne si Pavlínka změřila cukr v krvi a naměřila 9,2. Začal v nás růst strach i potřeba řešení. Ten tlak byl i z okolí, protože cukrovka je vážná věc a čísla byla dost vysoká. V této fázi jsem byl jen pozorovatel, všechno řešila Pavlínka. Hledala na internetu informace o cukrovce a jak se jí zbavit, pokud možno bez medikace. Během pročítání různých diskusí našla video rozhovor se zakladatelkou www.deliketo.czPavlou Hlavičkovou a ten odstartoval naši rodinnou transformaci.

Já jsem v té době vážil 93-95 kilogramů, ale bez dalších zdravotních obtíží, dcera trpěla taky nadváhou, Pavlínka nadváha + zvýšený cukr.

Bez váhání jsem se připojil hlavně jako morální podpora. Netušil jsem, jak to bude či nebude komplikované a vařit pro každého něco jiného by bylo složité i nákladné. Hodnoty cukru byly vážné, za to to odříkání stálo.

5. listopadu 2017 zazněl startovní výstřel a v té době jsme ani trochu netušili, kam až nás to zavede a jakých výsledků dosáhneme.

To byl tedy šok!

Žádné postupně, ale z jedné vody na čisto. Škoda, že jsem v té době netušil, že budu psát takový článek. Vyfotil bych si ty krabice potravin, které rozdala nebo vyhodila. Doma nezůstalo skoro nic. Díky skupině Nízkosacharidové stravování (LOWCARB) se dost rychle zorientovala co jíst a co ne. Tím, že jsme řešili cukrovku, dost se nám výběr potravin zjednodušil a začal jsem slýchat pojem  „vysoce průmyslově zpracovaná potravina”.

Zredukovali jsme nákupní seznam

Neuvěříte, jak vám prořídne nákupní seznam, když vyloučíte zpracované potraviny a výrobky s dodaným cukrem nebo sladidly.

  • Vajíčka

  • Maso

  • Zelenina

  • Mléčné výrobky

Poslední kapkou v pomyslném poháru bylo shlédnutí filmu Sugar Blues Andrey Culkové.

A tady začala moje cesta Low Carb

Začalo strategické plánování: vajíčka - jak jinak než domácí.

Budeme kupovat:

1.     kde - farmářské trhy, někoho najdeme

2.     cena - Vždycky mně fascinovalo zobchodování značky BIO, vše co je bio + 100% ceny. Máme před domem 500m2 louky a stejně mne sekání nebaví, postavíme kurník a budeme mít vlastní. Hurá!

Maso - to jsme rozdělili na dvě části - uzeniny a maso jako takové. U masa jsme začali kupovat celé kusy, žádné směsi. Pro uzeniny se začal rodit plán o vlastní udírně.

Zelenina - tak to je peklo. Klasická zelenina už u nás neexistuje a v supermarketu je to sado. No a v zimě jsme nebyli připraveni absolutně na nic. V lednu jsem za okno zasel rajčata, saláty a ředkvičky. Poslední dvoje mi nevyšlo, ale rajčata byla super, jenže dozrála až v květnu. No což, někdy se začít musí. Na příští rok mám naplánované samozavlažovací truhlíky a rajčata seji v červnu. V létě rozšířím zahradu o dalších 120 m2 plochy pro záhony. Můj cíl je být 5 měsíců soběstačný.

Mléčné výrobky - ve většině narazíte na cukr, škrob nebo karagen. Je zajímavé, že u dražších je těch „doplňujících” látek více. Kravín máme 1,5 km, proč toho nevyužít. Začal jsem hledat recepty a návody, jak vyrábět jogurty, sýry a další výrobky. Do hledáčku se mi dostal kefír. To je potravina, která stojí za pozornost. Koupil jsem proto kultury a potřeby na výrobu sýrů a začal s objevováním nového světa.

A že to je jiný svět... Pojďte ho sledovat s námi!

Tady jsem já na začátku a bez 20 kg.

cms-img

Pavlínka, ta co za všechno může.

slider%20adrenaline%203.jpg

Vendulka.

IMG_6802.JPG

Recenze

  • Pavla Nesvadbová

Dnes návštěva přímo na farmě. Nakoupili jsme spoustu dobrot, ovšem králem všeho je Bulharský jogurt. V životě jsem nejedla něco tak výjimečného. Moc Vám děkujeme a fandíme Vám�������.

  • Kamila Rychtarikova

Vynikající mléčné výrobky, milí a ochotní majitelé. Děkuju!

  • Adam Tylecek

"Cokoliv jsme okusili, všechno bylo vždy naprosto fantastické! Na Lučině z 8mile jsme celá rodina závislí!"

  • Sylva Vyvi

"Děkuji moc za naprosto úžasné produkty, moc jsme si všichni pochutnali. 

Je vidět, že děláte svou "práci" srdcem... Děkuji."

  • Noemka Lisníková

"Kvalitka, ráda podpořím poctivou práci :) Díky."

  1. Irena Rrenka Bucharova

"Ty sýry a tvaroh jsou prostě božské. Láska na první sousto."